Social Media

Jak Skutecznie Ochronić Się Przed Komarami i Kleszczami?

Domowe Sposoby i Środki Chemiczne na kempingu

Podczas przygód na łonie natury, szczególnie podczas kempingu samochodowego, niewielkie owady takie jak komary i kleszcze mogą stanowić duże zagrożenie dla naszego zdrowia i komfortu. Aby cieszyć się wyprawą bez nieproszonych gości, warto znać skuteczne metody ochrony, zarówno te naturalne, jak i oparte na środkach chemicznych.

Środki chemiczne – skuteczna ochrona

Środki chemiczne często oferują najbardziej skuteczną ochronę przed komarami i kleszczami. Oto kilka popularnych opcji:

Repelenty zawierające DEET np. Mugga – Jest to jeden z najbardziej skutecznych składników w repelentach przeciw owadom. Produkty z DEET mogą zapewnić ochronę na kilka godzin, jednak ze względu na ich siłę, należy stosować je zgodnie z instrukcją, szczególnie u dzieci.

Ikarydyna np. Coś na komary – To bezpieczna alternatywa dla DEET, równie skuteczna, ale zwykle łagodniejsza dla skóry. Środek ten jest polecany przez Światową Organizację Zdrowia jako skuteczny przeciwko kleszczom i komarom.

Permetryna np. SILMATECH – Związek chemiczny stosowany do impregnacji odzieży, moskitier oraz sprzętu kempingowego. Permetryna zabija kleszcze i komary przy kontakcie, jest więc idealna do zastosowania na ubrania i namioty. UWAGA: Unikaj kontaktu ze skórą i oczami podczas fazy aplikacji.

Domowe sposoby na komary i kleszcze

Dla tych, którzy wolą bardziej naturalne podejście, istnieje wiele domowych sposobów na odstraszenie tych owadów:

Olejki eteryczne – Naturalne olejki takie jak olejek eukaliptusowy, cytrynowy, lawendowy czy olejek z drzewa herbacianego mogą odstraszać owady. Można je stosować bezpośrednio na skórę (po rozcieńczeniu) lub użyć do spryskania odzieży i sprzętu.

Witamina B1 – Niektóre badania sugerują, że regularne spożywanie witaminy B1 (tiaminy) może pomóc w odstraszeniu komarów, ponieważ zmienia zapach ciała, który jest mniej atrakcyjny dla owadów.

Palona kawa - Interesującym, naturalnym sposobem na odstraszanie komarów jest również użycie palonej kawy. Zmieloną kawę można rozpalić na metalowej tacke, a powstający dym skutecznie odstrasza komary.

Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare) - jest rośliną, która od wieków jest znana ze swoich właściwości odstraszających owady, w tym komary i kleszcze. Dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych, takich jak tujon, wrotycz działa jako skuteczny repelent. Liście i kwiaty wrotyczu można rozetrzeć i nałożyć na skórę lub umieścić w miejscu wypoczynku, aby odstraszyć owady. Stosowanie wrotyczu jest naturalnym i ekologicznym sposobem na zwiększenie ochrony podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Podsumowanie

Zarówno środki chemiczne, jak i domowe sposoby mogą być skuteczne w ochronie przed komarami i kleszczami podczas kempingu samochodowego. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych preferencji, warunków oraz stopnia narażenia na owady. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz cieszyć się bezpiecznym i komfortowym czasem na łonie natury.

MTB LUCKYs

Któregoś dnia grzebiąc w necie w poszukiwaniu idealnego rozwiązania natknęłam się na stronę campboxy okazało się, że można sobie zamówić tzw. campboxa. Nie trzeba nawet wyjmować foteli, wystarczy je złożyć i już jest sypialnia. No czad! Prosto szybko i bez ingerencji w samochód... Lepiej być nie mogło. Tym sposobem mam własnego campboxa stworzonego na moją miarę i moje Doblo. Oczywiście nie zabrakło wprowadzania udziwnień z mojej strony w postaci dodatkowego, rozkładanego blatu i wnęki na kanister. Cała konstrukcja jest stabilna i solidnie wykonana.

Maciek Wielobób

Bardzo polecam. Proste, lekkie zabudowy do vanów, a nawet mniejszych aut. Łatwe do samodzielnego demontażu i montażu. Przystępne ceny. Nasza już sprawdzona na wyjazdach.

Ania

Mega wygodne rozwiązanie na szybki wypad. Dzięki temu rozwiązaniu spaliśmy wygodnie i mieliśmy wszystko pod ręką ;) Polecam.

Campboxoxy

Ideą mini kamperów i taniego podróżowania zainteresowałem się w trakcie trwania pandemii. Można powiedzieć, że to jedyna dobra konsekwencja, całej tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Pomimo restrykcji, objechałem dookoła Polski, ponad 3000 km, zwiedzając na trasie setki miejsc. Te doświadczenia zapoczątkowały myśl o tym, że Campboxy – czyli mobilne boxy kempingowe mogą być dostępne prawie dla każdego posiadacza samochodu osobowego typu kombi lub minivan. Od 2021r. buduje społeczność CAMPBOXY. Jest nas już ponad 14tys.

Conowego

... I tu dochodzimy do rozwiązanie, które poprzez swoją prostotę i niewielki koszt zaczyna zdobywać popularność w kręgach osób praktycznych, zaradnych i ceniących sobie wielofunkcyjność urządzeń... Jest potrzeba – jest produkt. Szybko okazało się, że takie rozwiązanie to strzał w 10!

Zabudowy kempingowe dają Ci swobodę podróżowania, biwakowania, odkrywania nowych miejsc, a przede wszystkim poznawania nowych ludzi

Korzyści i bonusy

Tanie podróżowanie

System FastBox

Funkcjonalne rozwiązanie

Wytrzymała konstrukcja

Gwarancja wysokiej jakości

Brak modyfikacji pojazdu

Znajdź swoją drogę Zobacz nasze boxy

Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach

Tim Cahill

Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.

Anonim

Nigdy nie wahaj się pojechać daleko, za morza, granice, przemierzaj kraje, obalaj przesądy

Amin Maalouf

Telefon+48 664 125 842

Emailinfo@campboxy.pl

Instagram@campboxy

YouTube@campboxy