Social Media

Niezbędne Sprzęty i Wyposażenie do Kempingu Samochodowego – Co Zabrać na Wycieczkę?

Kemping samochodowy jest doskonałym sposobem na połączenie podróży z komfortowym wypoczynkiem na łonie natury. Aby jednak wyprawa była udana, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie. Poniżej przedstawiamy listę sprzętów, które powinny znaleźć się w bagażniku każdego miłośnika kempingu samochodowego.

1. Śpiwory i materace

Komfort snu podczas kempingu samochodowego jest kluczowy. Dobry śpiwór, który zapewni ciepło w chłodne noce i komfort podczas upałów, to podstawa. Materace turystyczne lub dmuchane pozwalają na wygodne spanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dobierz śpiwór zgodnie z sezonem, w którym planujesz podróż.

2. Box kempingowy – mobilna kuchnia i sypialnia

Box kempingowy to innowacyjne rozwiązanie, które zamienia przestrzeń bagażową Twojego samochodu w funkcjonalną kuchnię i wygodne miejsce do spania. Wyposażone w moduły kuchenne, składane łóżka i liczne schowki, camping boxy są idealne dla tych, którzy cenią sobie organizację i komfort.

3. Sprzęt kuchenny

Gotowanie na kempingu nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z ulubionych potraw. Przenośna kuchenka gazowa, lekki zestaw garnków, naczynia wielokrotnego użytku i sztućce to podstawowe wyposażenie, które umożliwi przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Nie zapomnij także o termosie lub przenośnej lodówce turystycznej, która pozwoli na przechowywanie świeżych produktów.

4. Oświetlenie

Latarki, czołówki lub lampy kempingowe są niezbędne po zmroku. Wybieraj modele zasilane bateriami lub akumulatorami, które zapewniają długotrwałe i mocne światło. Solarne lampy kempingowe są ekologiczną alternatywą, która może również obniżyć koszty energii.

5. Sprzęt outdoorowy

Zależnie od rodzaju aktywności, które planujesz podczas kempingu, spakuj odpowiedni sprzęt. Może to być sprzęt do wspinaczki, kajaki, rowery czy sprzęt do snorkelingu. Pamiętaj także o wygodnych butach trekkingowych, które sprawdzą się podczas długich spacerów.

6. Zestaw pierwszej pomocy

Podstawowy zestaw pierwszej pomocy to must-have na każdym kempingu. Powinien zawierać plastry, bandaż, środki antyseptyczne , maść przeciwbólową oraz leki, które regularnie przyjmujesz. Warto także mieć przy sobie środki przeciwko owadom i kleszczom.

7. Akcesoria dodatkowe

Nie zapomnij o takich elementach jak krzesła kempingowe, stół składany, czy markiza, która zapewni cień w słoneczne dni. Zależnie od miejsca, warto również zabrać filtry do wody, które pozwolą na korzystanie z naturalnych źródeł wody.

8. Nawigacja i komunikacja

Sprawny GPS, mapa terenu oraz kompas to niezbędne narzędzia nawigacyjne. Warto także zabrać ze sobą powerbank lub dodatkowe baterie, które zapewnią ładowanie urządzeń mobilnych w miejscach pozbawionych dostępu do elektryczności.

9. Przygotowanie samochodu

Przed wyruszeniem na kemping samochodowy upewnij się, że Twój pojazd jest w idealnym stanie technicznym. Przegląd mechaniczny, sprawdzenie opon oraz wyposażenie w podstawowe narzędzia do naprawy samochodu mogą okazać się nieocenione w razie awarii.

MTB LUCKYs

Któregoś dnia grzebiąc w necie w poszukiwaniu idealnego rozwiązania natknęłam się na stronę campboxy okazało się, że można sobie zamówić tzw. campboxa. Nie trzeba nawet wyjmować foteli, wystarczy je złożyć i już jest sypialnia. No czad! Prosto szybko i bez ingerencji w samochód... Lepiej być nie mogło. Tym sposobem mam własnego campboxa stworzonego na moją miarę i moje Doblo. Oczywiście nie zabrakło wprowadzania udziwnień z mojej strony w postaci dodatkowego, rozkładanego blatu i wnęki na kanister. Cała konstrukcja jest stabilna i solidnie wykonana.

Maciek Wielobób

Bardzo polecam. Proste, lekkie zabudowy do vanów, a nawet mniejszych aut. Łatwe do samodzielnego demontażu i montażu. Przystępne ceny. Nasza już sprawdzona na wyjazdach.

Ania

Mega wygodne rozwiązanie na szybki wypad. Dzięki temu rozwiązaniu spaliśmy wygodnie i mieliśmy wszystko pod ręką ;) Polecam.

Campboxoxy

Ideą mini kamperów i taniego podróżowania zainteresowałem się w trakcie trwania pandemii. Można powiedzieć, że to jedyna dobra konsekwencja, całej tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Pomimo restrykcji, objechałem dookoła Polski, ponad 3000 km, zwiedzając na trasie setki miejsc. Te doświadczenia zapoczątkowały myśl o tym, że Campboxy – czyli mobilne boxy kempingowe mogą być dostępne prawie dla każdego posiadacza samochodu osobowego typu kombi lub minivan. Od 2021r. buduje społeczność CAMPBOXY. Jest nas już ponad 14tys.

Conowego

... I tu dochodzimy do rozwiązanie, które poprzez swoją prostotę i niewielki koszt zaczyna zdobywać popularność w kręgach osób praktycznych, zaradnych i ceniących sobie wielofunkcyjność urządzeń... Jest potrzeba – jest produkt. Szybko okazało się, że takie rozwiązanie to strzał w 10!

Zabudowy kempingowe dają Ci swobodę podróżowania, biwakowania, odkrywania nowych miejsc, a przede wszystkim poznawania nowych ludzi

Korzyści i bonusy

Tanie podróżowanie

System FastBox

Funkcjonalne rozwiązanie

Wytrzymała konstrukcja

Gwarancja wysokiej jakości

Brak modyfikacji pojazdu

Znajdź swoją drogę Zobacz nasze boxy

Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach

Tim Cahill

Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.

Anonim

Nigdy nie wahaj się pojechać daleko, za morza, granice, przemierzaj kraje, obalaj przesądy

Amin Maalouf

Telefon+48 664 125 842

Emailinfo@campboxy.pl

Instagram@campboxy

YouTube@campboxy