Social Media

Mini kamper z osobówki dla 2 osób — budżetowy kamper w kilka minut

Odkrywanie świata na własnych warunkach staje się coraz popularniejsze, a podróżowanie kamperem cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednak nie każdy chce lub może zainwestować w duży i drogi kamper. Co, jeśli istnieje sposób na przekształcenie zwykłego samochodu osobowego w funkcjonalny i komfortowy mini kamper dla dwóch osób? Oto jak szybko i budżetowo stworzyć własny kamper, który pozwoli Ci cieszyć się wolnością i przygodą bez nadwyrężania portfela.

Dlaczego mini kamper?

Mini kampery z osobówki, to idealne rozwiązanie dla osób pragnących spontanicznych wycieczek lub weekendowych wypraw. Dzięki swojej prostocie i dostępności, pozwalają na bliski kontakt z naturą oraz oferują komfort i prywatność, których brakuje podczas tradycyjnego biwakowania pod namiotem.

Jak przekształcić samochód w mini kampera?

Planowanie przestrzeni:

Zbadaj, ile miejsca jest dostępne w twoim samochodzie. Większość modeli samochodów osobowych po złożeniu tylnych siedzeń tworzy wystarczająco dużo miejsca na komfortowe spanie. Rozważ wykorzystanie składanych materacy lub specjalnie zaprojektowanych boxów kempingowych, które zapewnią równą powierzchnię do spania.

Przechowywanie i organizacja:

Zainstaluj moduły przechowujące takie jak składane pudła, które mogą być łatwo dostosowane do przestrzeni bagażowej. Te rozwiązania pomogą utrzymać porządek i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przemyśl dodatkowe miejsca na drobne przedmioty, jak kieszenie siatkowe czy organizery zawieszane na oparciach foteli.

Zapewnienie komfortu i izolacji:

Zainwestuj w dobrej jakości śpiwory lub kołdry, które ochronią przed chłodem nocą. Rozważ użycie izolacyjnych mat okiennych, które nie tylko zapewnią prywatność, ale także pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu.

Kuchnia i wyżywienie:

Przystosuj małą, przenośną kuchenkę gazową do przygotowywania prostych posiłków. Pamiętaj o bezpieczeństwie – kuchenka powinna być używana na zewnątrz pojazdu. Organizacja miejsca na przybory kuchenne, wodę pitną i żywność jest kluczowa, by maksymalnie zminimalizować bałagan i utrzymać higienę.

Korzyści z posiadania mini kampera

Wolność i elastyczność:

Możesz podróżować gdzie chcesz i kiedy chcesz, bez konieczności rezerwacji miejsc noclegowych czy martwienia się o dostępność kempingów.

Oszczędności:

Mini kampery to znaczne oszczędności zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Brak dodatkowych opłat za wynajem kampera oraz niższe koszty paliwa dzięki korzystaniu z samochodu osobowego.

Bliskość natury:

Możliwość nocowania w sercu natury, z dala od zatłoczonych hoteli i turystycznych miejscowości.

Minimalizm i prostota:

Wycieczki kamperem uczą życia w minimalistyczny sposób, co może być wartościowym doświadczeniem zarówno osobistym, jak i rodzinnym.

Wyzwania i rozwiązania

Podczas przekształcania osobówki w mini kampera można napotkać kilka wyzwań, takich jak ograniczona przestrzeń czy trudności z utrzymaniem organizacji. Rozwiązaniem jest dobrze przemyślane planowanie i korzystanie z innowacyjnych boxów kempingowych, które są łatwe do adaptacji i przechowywania.

MTB LUCKYs

Któregoś dnia grzebiąc w necie w poszukiwaniu idealnego rozwiązania natknęłam się na stronę campboxy okazało się, że można sobie zamówić tzw. campboxa. Nie trzeba nawet wyjmować foteli, wystarczy je złożyć i już jest sypialnia. No czad! Prosto szybko i bez ingerencji w samochód... Lepiej być nie mogło. Tym sposobem mam własnego campboxa stworzonego na moją miarę i moje Doblo. Oczywiście nie zabrakło wprowadzania udziwnień z mojej strony w postaci dodatkowego, rozkładanego blatu i wnęki na kanister. Cała konstrukcja jest stabilna i solidnie wykonana.

Maciek Wielobób

Bardzo polecam. Proste, lekkie zabudowy do vanów, a nawet mniejszych aut. Łatwe do samodzielnego demontażu i montażu. Przystępne ceny. Nasza już sprawdzona na wyjazdach.

Ania

Mega wygodne rozwiązanie na szybki wypad. Dzięki temu rozwiązaniu spaliśmy wygodnie i mieliśmy wszystko pod ręką ;) Polecam.

Campboxoxy

Ideą mini kamperów i taniego podróżowania zainteresowałem się w trakcie trwania pandemii. Można powiedzieć, że to jedyna dobra konsekwencja, całej tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Pomimo restrykcji, objechałem dookoła Polski, ponad 3000 km, zwiedzając na trasie setki miejsc. Te doświadczenia zapoczątkowały myśl o tym, że Campboxy – czyli mobilne boxy kempingowe mogą być dostępne prawie dla każdego posiadacza samochodu osobowego typu kombi lub minivan. Od 2021r. buduje społeczność CAMPBOXY. Jest nas już ponad 14tys.

Conowego

... I tu dochodzimy do rozwiązanie, które poprzez swoją prostotę i niewielki koszt zaczyna zdobywać popularność w kręgach osób praktycznych, zaradnych i ceniących sobie wielofunkcyjność urządzeń... Jest potrzeba – jest produkt. Szybko okazało się, że takie rozwiązanie to strzał w 10!

Zabudowy kempingowe dają Ci swobodę podróżowania, biwakowania, odkrywania nowych miejsc, a przede wszystkim poznawania nowych ludzi

Korzyści i bonusy

Tanie podróżowanie

System FastBox

Funkcjonalne rozwiązanie

Wytrzymała konstrukcja

Gwarancja wysokiej jakości

Brak modyfikacji pojazdu

Znajdź swoją drogę Zobacz nasze boxy

Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach

Tim Cahill

Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.

Anonim

Nigdy nie wahaj się pojechać daleko, za morza, granice, przemierzaj kraje, obalaj przesądy

Amin Maalouf

Telefon+48 664 125 842

Emailinfo@campboxy.pl

Instagram@campboxy

YouTube@campboxy